مهم ترین عناوین خبری استان گیلان

استان

چهارشنبه, 11 دی 1398 ساعت 16:41

پنج برنامه مختلف به مناسبت "روز رشت" روز چهارشنبه اجرا می شود

چهارشنبه, 04 دی 1398 ساعت 14:19

شهردار رشت از روند ساخت موزه دفاع مقدس بازدید کرد

چهارشنبه, 08 آبان 1398 ساعت 17:06

دوره آموزشی الگوی سنجش سلامت اداری برگزار شد

چهارشنبه, 08 آبان 1398 ساعت 15:09

دوره آموزشی الگوی سنجش سلامت اداری با کد آموزشی 05044 برای نخستین بار در سطح شرکت ملی گاز در روزهای 30 مهر و یکم آبان ماه 98 با حضور دبیران، سفیران و کارشناسان سلامت اداری شرکت های گاز استانی در شهرستان فومن استان گیلان برگزار شد.

به گزارش آفتاب شمال  – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در دوره آموزشی الگوی سنجش سلامت اداری ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین و میهمانان، گزارشی از اقدامات و عملکرد شرکت در سالهای گذشته را بیان نمود.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به نزدیک شدن به پایان عملیات توسعه گازرسانی در استان گفت: شرکت گاز استان گیلان همراستا با سیاست های شرکت ملی گاز در نیم قرن دوم فعالیت خود، پروژه های کیفی گسترده ای از قبیل قرائت آنلاین صورتحساب گاز، مرکز پیام و اتفاقات متمرکز گاز، تلفن 3415 جهت استعلام و پرداخت صورتحساب و نرم افزار موبایلی خدمات الکترونیک گاز گیلان را به منظور افزایش رضایتمندی مردم و مشترکین عزیز و در راستای ارتقاء سلامت اداری به انجام رسانده است.

اکبر ادامه داد: اجرای موفقیت آمیز پروژه های کیفی در کنار اجرای درست و نظام مند سایر امور سبب گردید که این شرکت در جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز موفق به دریافت تندیس شود.

وی همچنین با اشاره به کسب رتبه دوم سلامت اداری توسط شرکت گاز استان گیلان برای دومین سال پیاپی در سطح شرکت های گاز استانی گفت: این موفقیت با تلاش و زحمات همه همکاران به ثمر نشسته و لازم است این روند همانند گذشته با جدیت دنبال شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: این شرکت در سال 96 با الگوپذیری از استان اردبیل اقدام به راه اندازی پروژه قرائت آنلاین صورتحساب نمود و توانست به عنوان اولین شرکت گاز استانی، این پروژه را در سراسر استان به اجرا درآورد.

وی افزود: اجرای پروژه مذکور زیرساخت لازم برای اجرای طرح حذف صورتحساب کاغذی گاز به طور کامل فراهم نموده است و هم اکنون پس از دو ماه از شروع اطلاع رسانی درخصوص این طرح، بیش از 70 درصد از مشترکین اطلاعات خود را به شرکت گاز استان گیلان ارسال کرده اند.

وی در خاتمه از دست‌اندرکاران سلامت اداری درخواست نمود تا با بررسی الگوی سنجش سلامت اداری، نقاط قوت و ضعف را در جهت افزایش سطح سلامت و کاهش تخلفات در سازمان مشخص نمایند.

در ادامه این دوره دبیران، سفیران و کارشناسان طی دو روز در قالب کارگاه آموزشی به بررسی نقاط قوت و ضعف و ابهامات و اشکالات موجود در سنجش سلامت اداری پرداختند.

همچنین به دستور مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در جهت بهره مندی حداکثری از دوره مذکور، تعداد 23 نفر از پرسنل گاز گیلان که در حوزه سلامت اداری فعال می باشند، در این دوره شرکت نمودند.

 

یکشنبه, 28 مهر 1398 ساعت 09:31

شهردار رشت از روند ساخت تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان بازدید کرد

یکشنبه, 28 مهر 1398 ساعت 09:26

در بازدید شهردار رشت ؛ مشکلات و مسائل کارخانه آسفالت شهرداری رشت بررسی شد

یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 10:34

در دیدار آتش نشانان شهر باران به مناسبت "روز آتش نشانی و ایمنی" با نماینده ولی فقیه در گیلان مطرح شد؛ رهنمود های آیت الله فلاحتی به آتش نشانان/ ارائه گزارش شهردار رشت/ توضیحات رئیس سازمان آتش نشانی


در دیدار آتش نشانان شهر باران به مناسبت "روز آتش نشانی و ایمنی" با نماینده ولی فقیه در گیلان مطرح شد؛ رهنمود های آیت الله فلاحتی به آتش نشانان/ ارائه گزارش شهردار رشت/ توضیحات رئیس سازمان آتش نشانی به مناسبت فرا رسیدن هفتم مهر "روز آتش نشانی و ایمنی" شهردار رشت، رئیس سازمان آتش نشانی و شماری از آتش نشانان شهر باران با آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان دیدار کردند و پای رهنمود های وی نشستند.

 

به گزارش آفتاب شمال ، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در این دیدار وجود بافتهای فرسوده شهری را یکی از بزرگترین مشکلات آتش نشانان عنوان کرد و گفت: بافتهای فرسوده شهر نیازمند بازسازی هستند.

آیت الله فلاحتی در این دیدار اظهار کرد: آتش نشانان در عرصه سلامت مردم نقش مهمی دارند و این روز را به آتش نشانان تبریک می گویم.

وی به روند رو به رشد آتش نشانی در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: پیشرفت روزافزون آتش نشانی بسیار جای ستایش دارد.

امام جمعه رشت به صدور مجوز مبنی بر ساخت و ساز و تراکم بالا در شهرها توسط شهرداری ها اشاره کرد و گفت: عقب نشینی واحدهای مسکونی در بافتهای فرسوده نیازمند فرهنگ سازی است و مردم باید توسعه درون شهری را بپذیرند.

وی با اشاره به اینکه آمادگی جسمانی آتش نشانان حرف نخست را در مقابله با حوادث مترقبه می زند، بیان کرد: خدمت کردن در آتش نشانی عشق می خواهد ضمن اینکه آتش نشانان با روحیه آرام می توانند برای حادثه دیدگان آرامش بخش باشند.

آیت الله فلاحتی آرامش آتش نشان در مواجهه با گروه های هدف را به هنگام‌ حادثه، بیش از خاموش کردن آتش تاثیرگذار دانست و خاطر نشان کرد: آرامش آتش نشان در تسکین حادثه دیدگان حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان به جایگاه والای آتش نشانان به ویژه در سالهای اخیر نزد مردم اشاره کرد و یادآور شد: مردم آتش نشانان را موجب حیات جامعه می دانند.

وی حضور آتش نشان زن برای مراکزی که بانوان حضور دارند را مهم عنوان کرد و افزود: وجود آتش نشان زن دستور شرع است بنابر این داشتن آتش نشان زن، حسن است.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: مقابله با حوادث غیر مترقبه نیازمند فرهنگ سازی است.


۸۰ میلیارد تومان ماشین آلات برای آتش نشانی رشت خریداری شد

شهردار رشت نیز در این دیدار با ارائه گزارشی در زمینه وضعیت سازمان آتش نشانی رشت به وجود ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در این شهر اشاره کرد و گفت: تعداد۳۸۰ آتش نشان هم در این ایستگاه ها به طور مداوم فعالیت می کنند.

دکتر ناصر حاج محمدی از خرید پنج دستگاه ماشین آلات آتش نشانی با هزینه ۸۰ میلیارد تومان برای شهر رشت خبر داد و گفت: خودروی دارای نردبان ۵۲ متری برای اطفای حریق ساختمانهای بلندمرتبه خریداری شده و در گمرک بندر انزلی آماده ترخیص است تا به سازمان آتش نشانی رشت ملحق شود.

دو ایستگاه جدید آتش نشانی در رشت ایجاد می شود

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت نیز در این دیدار با بیان اینکه طبق استانداردها نیاز به ۱۸ ایستگاه آتش نشانی در این شهر است، اظهار کرد: دو ایستگاه جدید در "مسکن مهر رشت" و "بلوار خرمشهر" راه اندازی می شود.

بابک رمضانی به وجود ۷۲ دستگاه خودروی سبک، نیمه سنگین و سنگین در سازمان آتش نشانی رشت اشاره کرد و افزود: میانگین عمر ماشین آلات آتش نشانی رشت ۲۰ سال است.

وی از انجام دو هزار و ۶۹۶ عملیات آتش نشانی توسط سازمان آتش نشانی رشت در شش ماه نخست امسال خبر داد و بیان کرد: در شش ماهه نخست امسال ۱۶ درصد کاهش حریق و حوادث نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشتیم.

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 ساعت 11:32

  پیام مردمی 

پنج شنبه, 14 شهریور 1398 ساعت 17:06

دستگاه زباله کوب جدید در دفنگاه سراوان به کارگیری می شود

یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 10:18

با حضور دبیر مناطق آزاد کشور و استاندار گیلان صورت گرفت؛افتتاح 7 پروژه صنعتی و تولیدی در منطقه آزاد انزلی

یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 10:10

با حضور استاندار گیلان و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛افتتاح نخستین دهکده الگویی بوم‌گردی کشور در رشت

یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 10:05

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان :قطعه سازان گیلان آمادگی داخلی‌سازی ماشین آلات صنعتی را دارند

یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 09:50

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار گیلان: افتتاح همزمان 34 پروژه کشوری از طریق ویدئو کنفراس در شهرستان بندرانزلی

چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 10:40

رئیس شورای شهرستان رشت:ارجاع پرونده سلب عضویت دو عضو شورای شهر رشت به هیات حل اختلاف استان/شورای اسلامی شهرستان رشت، فعال ترین شورای شهرستان گیلان

سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 15:28

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان بر لزوم ازسرگیری فعالیت جایگاه های CNG غیرفعال در کوتاهترین زمان ممکن تاکید کرد

صفحه1 از43