گزیده اخبار

مهم ترین عناوین خبری استان گیلان

استان

چهارشنبه, 21 مهر 1400 ساعت 00:10

به مناسبت هفته ملی کودک ؛ دیدار رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا و مدیران شهرداری از کودکان مرکز آموزشی اوتیسم و مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده

شنبه, 03 مهر 1400 ساعت 16:16

تجلیل از مقام شامخ شهدا در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر رشت و سرپرست شهرداری با فرزندان شهیدان هدایتی و باقری

پنج شنبه, 01 مهر 1400 ساعت 12:48

نمایشگاه هفته دفاع مقدس: در برق منطقه ای گیلان برپا شد

پنج شنبه, 01 مهر 1400 ساعت 08:35

مدیر عامل برق گیلان در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس:مهمترین بعد دفاع مقدس، روح معنوی آن است

یکشنبه, 28 شهریور 1400 ساعت 10:44

از شرکت گاز گیلان به عنوان دستگاه برتر در امر ترویج و توسعه فرهنگ نماز تقدیر شد

شنبه, 27 شهریور 1400 ساعت 11:02

مرحله اول واکسیناسون کارکنان شرکت گاز استان گیلان تکمیل شد


40 روز پس از آغاز طرح واکسیناسیون کارکنان شرکت گاز استان گیلان، مرحله اول این طرح به طور کامل به اتمام رسید.

به گزارش آفتاب شمال ، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درخصوص واکسیناسیون کارکنان این شرکت گفت: این طرح در اواسط مرداد سال جاری آغاز شد و هم اکنون پس از گذشت 40 روز کلیه کارکنان این شرکت اعم از پرسنل رسمی، قراردادی، پیمانکاری (شامل امدادگران، کنتورخوانان، گازبانان، حراست، رانندگان استیجاری و مشاورین نظارت کارگاهی) واکسینه شده اند.

وی با اعلام این خبر افزود: علاوه بر آن 30 درصد از پرسنل دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و در تلاش هستیم تا ماه آینده کلیه پرسنل شرکت دوز دوم واکسن را نیز دریافت نمایند.

حسین اکبر در خاتمه با اشاره به مکاتبات و پیگیری های انجام شده با نهادهای حوزه سلامت استان برای اجرای هرچه سریع تر طرح واکسیناسیون کارکنان شرکت گاز استان گیلان، گفت: بی شک با اجرای کامل این طرح، ضمن حفظ و صیانت از سلامت منابع انسانی شرکت، ارائه خدمات به مشترکین گرامی و ذینفعان شرکت با سرعت و کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

 

شنبه, 27 شهریور 1400 ساعت 10:57

رئیس سازمان فاوا شهرداری رشت خبر داد : ارتقای زیرساختهای پردازشی داده‌های شهرداری با راه‌اندازی سرورهای جدید

چهارشنبه, 24 شهریور 1400 ساعت 15:20

با اجرای طرح تست، بازرسی كنترل لوازم اندازه گیری بیش از 260 هزار مشترك در استان گیلان

چهارشنبه, 24 شهریور 1400 ساعت 12:58

رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت خبرداد؛ثبت رکورد تزریق روزانه 25 هزار دز واکسن کرونا در شهرستان رشت/ افزایش ظرفیت ثبت‌نام در سایت واکسیناسیون

چهارشنبه, 24 شهریور 1400 ساعت 08:45

در بازدید سرپرست شهرداری رشت از منطقه سه: بهبود کیفیت ارائه خدمات شهری به شهروندان باید در اولویت کار مناطق قرار گیرد

سه شنبه, 23 شهریور 1400 ساعت 12:00

بهارمست ، سرپرست شهرداری رشت : یادمان شهدای گمنام بوستان ملت ، نمادی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره و جان فشانی شهدای گرانقدر است

سه شنبه, 23 شهریور 1400 ساعت 08:20

در دیدار استاندار گیلان :اختصاص بخشی از درآمد زراعت چوب به استان

دوشنبه, 22 شهریور 1400 ساعت 11:13

از ابتدای سال گذشته تا کنون در استان گیلان صورت پذیرفت :احداث بیش از 1400 كیلومتر كابل خودنگهدار با اعتباری قریب به 180 میلیارد تومان


به گزارش خبرنگار  آفتاب شمال  حسین منکوئی : آیین بهره برداری اصلاح و جایگزینی 2000 متر شبکه سیمی فرسوده با صرف هزینه قریب به 3 میلیارد ریال به کابل خودنگهدار در روستای طالکام از توابع شهرستان خمام با حضور جمعی از مقامات محلی برگزار شد.


درحاشیه این مراسم محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان ازتلاش های امور های توزیع برق شهرستان ها و همچنین از صبر،شکیبایی و همراهی خوب مردم قدردانی کرد و گفت: از ابتدای سال 99 تا کنون و با اولویت شناسایی نقاط حادثه خیز و قابل بهبود، قریب به 1400 کیلومتر از شبکه های توزیع برق فرسوده استان با کابل خودنگهدار جایگزین شده است.

وی افزود: اعتبار صرف شده برای اینکار تا کنون قریب به 180میلیارد تومان بوده و هدف اصلی از اجرای آن حرکت به سوی پاسخگویی بهتر به مشترکین و افزایش کیفیت خدمت رسانی است.

هنرمند خاطرنشان کرد: امروز نیز در شهرستان خمام و در روستای طالکام و به همت 5 اکیپ اجرایی با اعتباری قریب به 3 میلیارد ریال، 2000 متر شبکه فرسوده به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان اظهار داشت: در شهرستان خمام در سال 1399 ، بالغ بر 28 کیلومتر کابل خودنگهدار با اعتباری حدود 34 میلیارد ریال و در سال 1400 نیز تا کنون 15 کیلومتر کابل خودنگهدار با صرف هزینه بیش از 22 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

وی استفاده از امکانات فضای مجازی در ایام کرونایی را ضروری خواند و تاکید کرد: سامانه برق ایران (برق من ) کوتاهترین راه برای رفع مشکلات و اعلام خاموشی ها محسوب می شود برای تحقق این مهم، مشترکین می توانند با مراجعه به سایت شرکت به آدرس ww.gilanpdc.irیا کافه بازار بانصب این اپلیکیشن جامع و کار بردی از مزایای آن استفاده کنند.

شایان ذکر است در این مراسم مهندس عبدالوحید احمدی فرماندار شهرستان خمام، عصمت محمد دوست بخشدار مرکزی خمام ، مهندس آرش واقف رئیس اداره توزیع برق خمام و جمعی دیگر از مسئولین این شهرستان حضور داشتند.

 

دوشنبه, 22 شهریور 1400 ساعت 10:58

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان:معادل قدرت منصوبه فعلی، پتانسیل تولید برق پاك در استان وجود دارد


با استفاده بهینه از انرژی بادی و خورشیدی موجود استان گیلان، ظرفیت تولید برق استان دو برابر خواهد شد


به گزارش آفتاب شمال «بهمن داراب زاده» مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران استان گیلان گفت: قدرت منصوبه و ظرفیت اسمی تولید انرژی برق در استان گیلان 2854 مگاوات است که در صورت استفاده از انرژی های تجدید پذیر و نو در استان گیلان، معادل ظرفیت اسمی تولید برق فعلی استان، می توانیم برق پاک تولید کنیم.


وی افزود: به عبارت دیگر با پتانسیل و ظرفیت بسیار خوب استان از نظر انرژی بادی و خورشیدی، چنانچه سرمایه گذاری در بخش انرژی های نو و تجدیدپذیر صورت گیرد بطور حتم ظرفیت تولید انرژی برق استان گیلان دو برابر خواهد شد.


داراب زاده گفت:در برنامه های «مهندس محرابیان» وزیر محترم نیرو، توجه ویژه ای به انرژی های نو و تجدیدپذیر شده که انشاا... با این رویکرد و با توجه به پتانسیل و امتیاز ویژه استان در بخش انرژی بادی و خورشیدی، بتوانیم سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این بخش ترغیب کنیم.


مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: در آینده اهمیت آب به عنوان مایع حیات، بیش از پیش نمایانگر خواهد شد که در آن زمان، با توجه به عدم مصرف آب در تولید انرژی برق در نیروگاه های تجدیدپذیر و نو، ضرورت احداث این نیروگاه ها بیش از پیش احساس خواهد شد و شاید در آن موقع چاره ای جز احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی وجود نداشته باشد.

دوشنبه, 22 شهریور 1400 ساعت 10:46

رئیس اداره معادن و اکتشافات معدنی سازمان صمت گیلان:تغییر و تحول معدن زغال سنگ رودبار به سرمایه‌گذار جدید برای فعالیت مجدد

امیر حسین رسام در جلسه‌ای که به منظور تغییر سرمایه گذار معدن زغال سنگ سنگرود البرز غربی و تحویل دقیق تجهیزات و معدن تشکیل شده بود اظهار داشت: در احیای معدن زغال سنگ سنگرود عزم سازمان صمت جزم است و مرحله به مرحله آن با نظارت دقیق برای فعالیت مجدد و پر قدرت پیگیری می‌شود.


به گزارش خبرنگار آفتاب شمال حسین منکوئی :  امیر حسین رسام در جلسه‌ای که به منظور تغییر سرمایه گذار معدن زغال سنگ سنگرود البرز غربی و تحویل دقیق تجهیزات و معدن تشکیل شده بود اظهار داشت: در احیای معدن زغال سنگ سنگرود عزم سازمان صمت جزم است و مرحله به مرحله آن با نظارت دقیق برای فعالیت مجدد و پر قدرت پیگیری می‌شود. رئیس اداره معادن و اکتشافات معدنی سازمان صمت گیلان با بیان اینکه قبل از فرا رسیدن زمستان باید فعالیتهای مقدماتی معدن آغاز گردد گفت: تا شرایط جوی مناسب فعالیت معدنکاری می باشد فرایند و مراحل امور از شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به شرکت پل راه نامی به عنوان سرمایه گذار جدید با سرعت دقت انجام شود. وی با قرائت لیست تجهیزات موجود و کارشناسی شده تجهیزات معدن در معدن زغال سنگ سنگرود تاکید کرد: بر اساس قانون هر آنچه که کارشناسی شده از تاسیسات و ابنیه و تجهیزات معدنی از قبیل لوکوموتیوها، بیل مکانیکی و غیره با حضور مدیران تسویه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و نماینده سازمان صمتت و خانه معدن استان و سازمان نظام مهندسی بایستی به سرمایه گذار و بهره بردار جدید معدن واگذار گردد. امیر حسین رسام راه اندازی و بهره برداری مجدد معدن زغال سنگ رودبار را به لحاظ مسائل اجتماعی و منطقه‌ای حائز اهمیت دانست و گفت: این واحد بزرگ معدنی از نظر معیشتی و اشتغال اهالی بومی منطقه فاراب و خورگام نقطه عطف اقتصادی شهرستان رود رودبار بود که راه‌اندازی احیای مجدد آن می‌تواند آن رونق و پویایی قبلی را به منطقه برگرداند.

 

صفحه1 از50