گزیده اخبار
یکشنبه, 28 شهریور 1400 ساعت 13:30

دانش آموزان کدام واکسن کرونا را دریافت می‌کنند؟ مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 4059 شناسه خبر : 4059

دانش آموزان کدام واکسن کرونا را دریافت می‌کنند؟


مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، گفت: واکسن سینوفارم بزرگسالان برای افراد زیر ۱۸ سال هم قابل استفاده است.

به گزارش  آفتاب شمال به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر سیدحیدر محمدی، گفت: در رابطه با واکسن مورد استفاده برای سنین زیر ۱۸ سال، واکسن سینوفارم توسط سه کشور مجوز مصرف اضطراری گرفته و اکنون در امارات، چین و بحرین مصرف می‌شود و در کشور ما هم مطالعات بالینی آن در حال انجام است.

وی افزود: اگر کمیته ملی واکسن، این مجوز را بدهد و معاونت بهداشت وزارت بهداشت در این باره اطلاع رسانی کند، این موضوع انجام می‌شود.

آقای محمدی اضافه کرد: حدود ۵۸ میلیون دُز واکسن کرونا وارد کشور شده است که بخشی از آن واکسن‌های سینوفارم و قابل استفاده برای سنین زیر ۱۸ سال است که همان واکسن سینوفارم بزرگسالان است.

وی گفت: تولید کننده واکسن کوبایی هم انستیتو پاستور است و در داخل کشور تولید می‌کند و بخشی از فناوری متعلق به کوبا است. با توجه به اینکه در کوبا مجوز صادر شده است، ما با مطالعه بالینی در کشورمان برای زیر ۱۸ سال می‌توانیم مجوز را صادر کنیم.

آقای محمدی افزود: میزان سرعت واکسیناسیون در کشورمان از یک و نیم میلیون دُز در روز هم بیشتر شد و سرعت میزان تأمین واکسن هم افزایش یافته است.

مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو گفت: کسانی که دُز اول آن‌ها اسپوتنیک و آسترازنکا بود نگران نباشند، زیرا هر دو نوع واکسنی که وارد شود، و وزارت بهداشت تأمین دُز دوم واکسن‌ها را پیش بینی می‌کند.

آقای محمدی افزود: بخشی از واکسن‌های سینوفارم و آسترازنکا که در چند روز گذشته وارد شده از سهمیه کوواکس است.

وی اضافه کرد: انتظار داشتیم سهمیه ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دُز واکسن ایران از محل ساز و کار کوواکس را تحویل ندادند، اما چند میلیون دُز از این سهمیه وارد کشور شد.

 

بازدید 84 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 شهریور 1400 ساعت 12:33